Pro rodiče

Školné - splatné do 15. dne v měsíci činí 600,- Kč

Prosíme rodiče o změnu trvalých příkazů.

Platba na účet MŠ 182070287/0300, uveďte prosím jméno zadavatele trvalého příkazu a jméno dítěte. Pokud se Vaše jméno liší od jména dítěte, oznamte to prosím ředitelce MŠ.

Stravné platí rodiče školní jídelně při ZŠ Holečkova na základě Přihlášky ke stravování.

Celodenní stravné  pro děti 3-6 let 42,- Kč, děti nad 6 let 46,- Kč

• podepsané přezůvky
  • podepsané pyžamo
  • náhradní spodní kalhotky, ponožky nebo punčocháče
  • podepsaný cvičební úbor (kraťasy a tričko) - pouze děti ze třídy Medvídků a Krtečků
  • zubní kartáček a pastu -  pouze děti ze třídy Medvídků a Krtečků
  • děvčátka podepsaný hřebínek
  • plastový hrníček -  pouze děti ze třídy Medvídků a Krtečků
  • oblečení pro hru na zahradě (teplákovou soupravu, uzavřenou obuv, v teplých dnech kraťasy ( jiné, než do třídy), šiltovku)
  • každý den mít 2 balíčky k dispozici ve své skříňce

Všechny věci dětem podepisujeme, aby nedocházelo ke zbytečným záměnám a ztrátám !!!

Dále prosíme maminky, aby zvážily, co dítěti do MŠ obléknout.

Nevhodné jsou např.: Kalhoty na zapínání na ramenou a vzadu, oblečení bez kapes na kapesník, šle pod zástěrkou nebo svetrem, zástěrka zapínaná vzadu nebo příliš těsná, přezůvky na zapínání nebo šněrování

Nezapomeňte, že počasí se může během dne velmi změnit !

Chcete-li svému dítěti usnadnit vstup do MŠ, dodržujte již nyní doma pravidelný režim a přizpůsobujte jej režimu dne v MŠ. Zaměřte se na hygienické a pracovní návyky:

• dítě udržuje osobní čistotu a zvyká si použít toaletní papír
  • samostatně jí lžící ( děti od 4 let příborem) a pije z hrníčku
  • učí se umývat a utřít si ruce a ústa
  • samo si obléká jednoduché části oděvu
  • používá kapesník !!!
  • umí si nazouvat boty a přezůvky
  • zvykáme dítě poznat si své věci a uložit si je na své místo

V šatnách jsou nástěnky s informacemi pro rodiče, doporučujeme Vám, abyste je při vstupu i během školního roku sledovali.

Každý začátek je těžký, pomozte svému dítěti ten jeho "školní" ulehčit.

Přejeme Vám, aby se Vašemu dítěti v naší MŠ líbilo a dařilo.

Pravidla soužití ve třídě mateřské školy stanovená postupně od měsíce září. Podle přání a návrhu dětí se mohou doplňovat.

1. Ve tříde, šatně, na chodbách neběháme (abychom neublížili sobě a ostatním dětem).
  2. Ve tříde, šatně, na chodbách nekřičíme (abychom šetřili zdraví svoje i ostatních dětí a nerušili se navzájem při hře).
  3. Spory mezi sebou neřešíme rukama, ale slovem a přátelskou dohodou (abychom si neubližovali).
  4. Pokud sami na něco nestačíme, požádáme o pomoc nejprve dva kamarády a teprve potom dospělou osobu (učíme se samostatosti a pomáhat si navzájem).
  5. Neničíme úmyslně kamarádovi hru ani práci (vážíme si všeho, co druhý vytvoří).
  6. Umíme vyhrávat, ale i prohrávat (nepovyšujeme se a neponižujeme se).
  7. Nemluvíme hrubě a nechováme se hrubě (jsme slušné děti).
  8. Nebereme si nic, co nám nepatří (co není naše je cizí a brát cizí věci je krádež).